Modelowanie Ciała Eliza Adamska

Czym jest cellulit?

Cellulit jest powszechnym zjawiskiem, ponieważ dotyka około 80% populacji. Jest dolegliwością głównie kobiet, rzadko mężczyzn. Można powiedzieć, że jest to medyczny problem kobiet XXI wieku.

Te obrzękowo – włóknisto – stwardnieniowe zmiany, prowadzą do powstania zmian wyglądu skóry i jej powierzchni. Zmieniona skóra jest określana mianem „skórki pomarańczowej”, „twarożku” lub „materaca”. Guzkowata i nierówna skóra wygląda nieestetycznie, niezdrowo i postarza wygląd zewnętrzny dotkniętej problemem osoby.

Cellulit w większości przypadków zlokalizowany jest w okolicach pośladków, bioder, ud, kolan i ramion. Występuje u osób w każdym wieku i o różnym typie budowy ciała.

Cellulit a cellulitis

Cellulit często mylony jest z cellulitisem, choć nie jest stanem zapalnym tkanek. Bywa utożsamiany z otyłością, ponieważ dotyczy również tkanki tłuszczowej. Z powodu podobnych objawów klinicznych bywa mylony z niewydolnością naczyń żylnych.

Cellulit jest włókniejącym zwyrodnieniem tkanki łącznej, a dokładniej podskórnej tkanki tłuszczowej. Zmiany te powstają w wyniku znacznego zwiększenia objętości komórek tłuszczowych lub wzmożonego podziału tkanki łącznej. Powoduje to zwężenie światła w drobnych naczyniach krwionośnych i w rezultacie zaburzenia metabolizmu w tej tkance.

Chcesz wiedzieć jak sobie poradzić z cellulitem?

Nieleczony cellulit w ostatnim stadium staje się bolesną chorobą, która pogarsza jakość życia dotkniętej nim osoby. Skontaktuj się ze mną i dowiedz się, jak możesz się go pozbyć.