Modelowanie Ciała Eliza Adamska

Jak powstają zmarszczki?

W ciągu każdego dnia mięśnie twarzy wykonują setki skurczów i rozkurczów. Z wiekiem powstające w ten sposób zmarszczki mimiczne coraz bardziej uwidaczniają się w starzejącej się skórze. W pierwszej kolejności pojawiają się w okolicy kąta oka “kurze łapki”, następnie poprzeczne zmarszczki na czole, “lwia zmarszczka” między brwiami, bruzdy nosowo – wargowe oraz zmarszczki w okolicy ust.

Rusztowanie skóry zbudowane jest z kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów (GAG). Włókna kolagenu i elastyny stanowią elastyczną i uporządkowaną strukturę utrzymującą napięcie skóry. GAG-i z kolei odpowiedzialne są za utrzymanie jej nawilżenia, elastyczność, sprężystość i podtrzymują zewnętrzne warstwy skóry. Głównym ich przedstawicielem jest kwas hialuronowy. Wszystkie te elementy z wiekiem tracą jakość i stopniowo zanikają.

Stelażem dla skóry są mięśnie twarzy. One również z wiekiem tracą swoją elastyczność i sprężystość. Często pod wpływem codziennych stresów, niedoboru snu pozostają w ciągłym napięciu, przez co nasza twarz wygląda na zmęczoną.

Czy warto robić botoks?

Popularną metodą rozluźnienia mięśni jest ostrzykiwanie toksyną botulinową (botoksem). Zadaniem toksyny jest blokowanie przewodnictwa między zakończeniami nerwów a unerwianymi przez nie mięśniami. Mięsień nie jest zdolny do skurczu, dzięki czemu zmarszczki ulegają wygładzeniu. Efekt widoczny jest po kilku dniach i utrzymuje się przez 4-6 m-cy. Potem zabieg należy powtórzyć.

W najczęściej opisywanych powikłaniach po zabiegach botoksem są ból, krwiaki, zbyt duże podniesienie brwi, zbytnie obniżenie brwi, opadanie powieki i kącika ust oraz obrzęk. Objawy te zwykle są przemijające.

Niestety nikt nie wspomina, że wielokrotne ostrzykiwanie botoksem może doprowadzić do wielu negatywnych konsekwencji.

Konsekwencje botoksu

Paraliż jednych mięśni spowoduje niesymetryczną i nienaturalną pracę innych mięśni, które będą próbowały “pomóc” tym sparaliżowanym. Taka praca może doprowadzić do asymetrii na twarzy. Wystarczy spojrzeć na nienaturalne zmiany zachodzące w twarzach celebrytów. Paraliż mięśni blokuje naturalną pompę mięśniową, co uniemożliwia drenaż limfatyczny ostrzykniętych obszarów. Skutkiem mogą być zastoje limfy i obrzęki.

Następuje również zanik ostrzykniętych mięśni, ponieważ nie używane mięśnie kurczą się i zanikają. Zanikająca tkanka mięśniowa zostaje zastępowana tkanką tłuszczową, a skóra traci mięśniowy szkielet. Jednorazowa kuracja botoksem nie przyniesie pewnie większych szkód, ale długotrwałe stosowanie może przynieść tylko negatywne skutki.

Co zamiast botoksu?

Świetną alternatywą dla ostrzykiwania botoksem jest profesjonalny japoński masaż twarzy KOBIDO. Ta manualna metoda odmładzania twarzy polega na rozluźnieniu mięśni twarzy, dzięki czemu napięcia ustępują, a twarz staje się zrelaksowana i wypoczęta.

Masaż rozpoczyna się opracowaniem karku, barków, dekoltu i szyi. Celem takiego postępowania jest udrożnienie węzłów chłonnych, co umożliwi odpływ chłonki z okolic twarzy. Następnie masażysta opracowuje mięśnie twarzy, każdą zmarszczkę z osobna oraz owal twarzy. 

Masaż Kobido

Masaż jest dość intensywny, a ruchy masażysty są stanowcze, co poprawia ukrwienie mięśni, ich elastyczność i sprężystość.

ampułka

Podczas masażu wmasowuje się dostosowaną do potrzeb klientki ampułkę bogatą w składniki odżywcze.

Japoński masaż KOBIDO zamiast botoksu

Świetną koncepcją jest połączenie masażu KOBIDO z zabiegiem nawilżającym lub liftingującym na bazie luksusowych produktów Jean d’Arcel.

Kliknij w link, aby poczytać więcej o tych bogatych zabiegach:

https://elizaadamska.pl/luksusowy-zabieg-hialuronowy/

https://elizaadamska.pl/intensywny-zabieg-liftingujacy/

Efekty masażu KOBIDO

Masaż składa się z kilku następujących po sobie elementów:

  • masaż tkanek głębokich
  • drenaż limfatyczny
  • relaksacja napięć mięśniowych
  • lifting
  • akupresura

Masaż wykonywany jest również wewnątrz jamy ustnej (w jednorazowych rękawiczkach). Umożliwia to opracowanie wszystkich mięśni mimicznych okolicy ust, zmarszczek palacza, bruzd wargowo – nosowych oraz bruzd marionetki. 

Efekty widać już po pierwszym zabiegu. Masaż KOBIDO poprawia krążenie krwi oraz limfy, ujędrnia i uelastycznia skórę, spłyca zmarszczki oraz bruzdy, redukuje worki pod oczami oraz uwalnia napięcie z okolic głowy i karku.

Masaż oczyszcza pory z sebum, poprawia gęstość skóry oraz stymuluje włókna kolagenowe i elastynowe do regeneracji. Poprawia się owal twarzy. Następuje przyspieszenie wchłaniania substancji aktywnych zastosowanych podczas masażu. 

Ten typ masażu polecany jest również przed zabiegami kosmetologii estetycznej, jak mezoterapia igłowa oraz wypełnianie zmarszczek i bruzd.

Masaż KOBIDO trwa 60 minut. Zaleca się zastosowanie serii masaży w zależności od stanu skóry

Brzmi świetnie, prawda?

Japoński masaż KOBIDO to wspaniały sposób na młody wygląd, jędrną i pełną blasku skórę.